Ландшафтний дизайн стає все популярнішим завдяки можливості перетворити будь-яку територію у власний оазис. Вибір рослин для вашої ділянки — це ключовий момент у створенні гармонійного ландшафту. У цій статті ми розглянемо критерії їх підбору та поділимось прикладами, які ідеально підходять для середньої смуги України. Створіть райський куточок із садом мрії на ділянці разом з компанією «Ландшафтний двір».
Поради для садівника-початківця
Якщо ви хочете з першого року починати насадження на своїй ділянці, вибирайте найпростіші, невибагливі сорти. Не варто орієнтуватися на поради сусідів або бувалих садівників з інтернету — якщо у вас поки що недостатньо досвіду з підтримання доброустрою заміської ділянки, то краще зупинитися на знайомих, міцних, перевірених варіантах, про які багато інформації у відкритому доступі для вашої кліматичної смуги.
З хвойних вічнозелених рослин, якщо дозволяє площа, вибирайте ялини, блакитні ялини, туї. У нашому інтернет-магазині представлені сорти цієї групи, які ми вирощуємо у власному розсаднику в Дубенському районі Рівненської області. Вони прекрасно адаптовані під українські ґрунти та тішитимуть вас з перших днів і дуже і дуже довго.

З простих сланких рослин варто обирати:
- середні та горизонтальні ялівці: «Козацький», китайський «Олд Голд», «Андорра компакт», «Принц Уельський», звичайний «Депресса Ауреа»;
- трав’янисті багаторічні рослини та чагарники: барбарис, смородина, спірея різних кольорів.
Щоб не залишати голу землю, а надати клумбі благородного зовнішнього вигляду, використовуйте органічну мульчу. Найпростіший варіант — кора соснова. Це виграшно не тільки з декоративного, а й з практичного погляду: ви однозначно менше прибиратимете бур’яни, рідше поливатимете та загалом доглядатимете за рослинами. Кора продається у різних фракціях, тому буде легко підібрати оптимальний варіант під власні побажання.

Приклади рослин для середньої смуги України
- Молочайник. Ця квітка вразить вас яскравими квітами та неймовірною витривалістю до різних умов.
- Лаванда — ароматна та красива чудово увійде в ваш сад, даруючи спокій та гармонію.
- Троянда — класика квітучих садів, яка завжди виглядає елегантно та розкішно.
- Магонія — вражає неймовірними квітами та ароматом.
- Спірея. Її різноманітні сорти дарують яскравий кольоровий акцент вашому саду. Вони прекрасно виглядають в живій огорожі.
- Гортензія. Її великі квіти приносять неперевершену красу навіть скромному квітнику.
- Лілія квітне великими і яскравими бутонами різних кольорів.
- Міхурник — чудова рослина для затишного саду. Він має густу розетку листя і гарний вигляд навіть у тіньових місцях.
- Флокс — це багаторічні квіти з ароматними бутонами. Вони додадуть барв до вашого саду.
- Лаватера — ця рослина має великі, тривало квітучі квіти та прекрасно переносить українські умови та вологу ґрунту.
- Доротея — низькоросла рослина з чудовими рожевими або білими квітами. Вона ідеально підходить для кам’янистих садів.
- Рододендрон — декоративний кущ або мале деревце з яскравими квітами, які можуть бути різних відтінків від білого до рожевого та червоного кольорів. Він славиться своєю неймовірною красою та ароматом. Рододендрони добре ростуть в умовах України та роблять сади ще привабливішими завдяки своїм яскравим бутонам.
- Іва — чудовий вибір для створення живої огорожі або тунелю. Вони швидко ростуть і стійкі до українського клімату.
- Каліна — це корисна і декоративна рослина з білими квітами і яскравими червоними плодами восени.
- Астильба — має пухнасті квітки та здатна рости в півтіні.
- Іржа — ці тривало квітучі рослини мають яскраві квіти, які розквітають протягом дня. Вони ідеально підходять для сонячних ділянок.
Формуємо квітник
Яскравими клумбами ви можете замаскувати нудні огорожі вздовж паркану, підкреслити привабливість і вишуканість разючих місць на прибудинковій території. Якщо правильно організувати простір, то він матиме ефектний вигляд увесь сезон.
- Почніть з визначення особливостей конкретної ділянки. Кожен вид рослин має свої потреби в кількості світла. Тому важливо підбирати сорти так, щоб вони добре прижилися в освітленому або тінистому місці та не загороджували один одному доступ до сонця. На південній і західній стороні буде правильно висадити сонцелюбні рослини, стійкі до посухи. Для східного та північного боків краще вибирати культури, які легко переносять холод і відсутність світла.
- Розмір клумби має велике значення. Для вузьких коротких просторів буде достатньо висадити один вид квітів або чагарників одного чи декількох відтінків. Для довгих і вузьких клумб обирайте 2–3 різних сорти, ну а для широких мікбордерів — все обмежено тільки вашою фантазією.
- Якщо ви формуєте клумбу біля паркану, то важливо враховувати висоту та матеріал, з якого він зроблений. Поруч з високою огорожею краще висаджувати невибагливі культури. Якщо паркан металевий, то не можна розташовувати рослини так, щоб вони з ним стикалися — влітку матеріал буде сильно нагріватися.
- Підбирайте сорти так, щоб зберігалася сезонність цвітіння й одні квітучі сорти змінювали інші. І важливо дотримуватися ярусності посадки — це виглядає красиво та гармонійно, а також допомагає рослинам отримувати потрібну кількість світла без конкуренції.

Приклади сортів рослин для квітника
Однорічні:
- Тіньолюбні рослини для клумб: ломикамінь, бальзамін, бегонія.
- Тіньовитривалі: лобелія, чорнобривці, настурція, космея, запашний тютюн.
- Світлолюбні: сальвія, вербена, ешшольція, лаванда, ехінацея, майорець.
Багаторічні:
- Тіньолюбні: іриси, астильба, фіалка.
- Тіньовитривалі: хоста, незабудки, гейхера й анемона.
- Світлолюбні: півонії, віоли, лілії, білі ромашки, тюльпани, рудбекія, турецький мак, хризантема, лілійники, флокси, очитки, вербозілля.
Дуже важливо підбирати хороший посадковий матеріал з перевіреною генетикою, свіжим і міцним зовнішнім виглядом і гідними відгуками. Ми в інтернет-магазині «Ландшафтний двір» підібрали для вас найкращі варіанти за кожною позицією, готові поділитися своїм досвідом і відправити ваше замовлення в будь-який населений пункт України.