+38 (099) 792 02 09 пн-пт: 09:00-18:00, сб: 09:00-15:00
Адреса

35600, Рівненська область,
м. Дубно, вулиця Львівська, 47А

Графік

пн-пт: 09:00-18:00
сб: 09:00-15:00
нд: вихідний

Як порахувати кількість каменю для ландшафтних робіт

Ландшафтний камінь в дизайны подвір'я

Ландшафтні дизайнери та просто любителі красивого прибудинкового простору часто використовують прийом декорування за допомогою природного каменю. І якщо досвідчені технологи можуть навіть на око прикинути потрібну кількість матеріалу, то тим, хто тільки знайомиться з ландшафтним дизайном, буде потрібно дізнатися, як розрахувати кількість натурального каменю для облицювальних і ландшафтних робіт.

Компанія «Ландшафтний двір» пропонує познайомитися зі способами, якими користуються наші фахівці.

Як вирахувати кількість природного каменю для облицювання

Для облицювальних робіт може використовуватися плитка з натурального каменю або безпосередньо сам дикий камінь. Якщо в першому випадку розрахунок зрозумілий (висоту стінки потрібно помножити на її довжину і отримане значення округлити в більший бік, щоб уникнути нестачі матеріалу), то з диким каменем ситуація складніша.

Хитрощі при визначенні обсягу природного каменю для облицювання

Для успішної купівлі такого матеріалу в потрібній кількості варто врахувати те, що він має деякий розбіг у розмірах. Наприклад, для каменю спокійного сірого кольору товщиною в 3 см розбіг може варіюватися до 1 см, тобто його допустима товщина може бути 2,5–3,5 см. Якщо камінь має складний малюнок і забарвлення, це означає, що його пласт формувався під кутом. Розкид розмірів у параметрах таких каменів може бути ще більш значним — до 3 см.

Декоративний камінь в екстер'єрі

Саме тому перед тим, як оформити замовлення на каміння гуртом і вроздріб та розрахувати обсяг, ми рекомендуємо звернутися до наших менеджерів. Вони допоможуть підібрати вид, фракцію і кількість каменю під ваші вимоги.

Дикі камені для облицювання зазвичай постачають на піддонах. Ви можете переконатися, що отримали потрібну кількість, зробивши нескладні маніпуляції:

  1. Виміряйте довжину, ширину і висоту каменів на піддоні.
  2. У вас має вийти, наприклад, 1 куб. м + 10%. Ця похибка утворюється через наявність пустот між нещільно укладеними каменями.

Як розрахувати кількість природного каменю для засипання

Використання натурального каменю з агроволокном як мульчі приваблює багатьох не тільки через відсутність бур’янів, а й через декоративні властивості такого тандему: лаконічність, стриманість, акуратність і величезна кількість варіантів використання.

Важливо пам’ятати, що натуральний камінь, чи то галька, чи то щебінь, чи то крихта, засипають не на голу землю, а на геоматеріал. Зафіксувати його можна за допомогою спеціальних шпильок. За правилами необхідна висота покриття має сягати 4–5 см, щоб під час ходіння або під час дощу не оголювався геотекстиль, однак, на практиці розумніше схитрувати та використовувати менше сипучого матеріалу з тим самим ефектом. Щоб це зробити, досить вибрати більш щільний геотекстиль товщиною понад 0,9 мм. За таких параметрів ви можете спокійно купувати камінь для засипки на висоту 2–3 см, не боячись за якість і зовнішній вигляд вашої клумби.

Формула розрахунку кількості каменю в стандартний квітник

Щоб обчислити, скільки відер каменю потрібно для декорування певного простору, найпростіше вирахувати обсяг передбачуваної клумби. Для цього довжину поверхні, що засипається, треба помножити на її ширину і глибину, а потім на 1000.

Зразок:

  • довжина квітника — 1 м;
  • ширина — 0,5 м;
  • глибина — 0,06 м.

Приблизна кількість відер мармурової крихти найдрібнішої фракції: 1 * 0,5 * 0,06 * 1000 = 30 л = приблизно 1,5 відра на 20 л.

Інший спосіб, який дає змогу зрозуміти, скільки гальки або іншого каменю потрібно купити — це розрахунок у квадратних метрах. Наша практика показує, що залежно від фракції каменю вам знадобиться така кількість матеріалу:

  • фракція 0/1 см — 40 кг кв. м;
  • фракція 1/3 см — 60 кг кв. м;
  • фракція 2/4 см — 70 кг кв. м;
  • фракція 3/6 см — 80 кг кв. м;
  • фракція 6/10 см — 100–120 кг кв. м.

Тобто що більша фракція, то більше знадобиться каменю: якщо гальки 0/1 см на 1 кв. м потрібно 40–50 кг (щоб засипати на 2–3 см), то тієї самої гальки, але у фракції 1/3 см потрібно вже 60–70 кг на 1 кв. м, щоб засипати на ту саму висоту.

Якщо вас цікавить, точно скільки каменю (крихти, щебеню, гальки натуральної) потрібно купити, то ми рекомендуємо завжди робити запас приблизно в 10% від вирахуваної кількості. Це допоможе уникнути неприємних випадків, коли не вистачило буквально кількох кілограмів, щоб застелити простір максимально рівномірно та без необхідності дозамовляти матеріал.

Як зробити засипку каменем

Вам необхідно:

  1. Зняти верхній родючий шар ґрунту.
  2. Вибрати коріння бур’янів.
  3. Зробити дренажний шар з піску та торфу для тих місць, де будуть розташовуватися рослини, щоб ґрунт на ділянках з відсипанням повільніше піддавався ущільненню.
  4. Вирівняти й ущільнити ґрунт.
  5. Намітити прорізи для рослин у матеріалі.
  6. Укласти геотекстиль з розрахунком приблизно 30–50 кг натурального каменю для ландшафту на 1 кв. м матеріалу. І тільки тепер можна укладати крихту або гальку.

Чому люди обирають натуральний камінь для ландшафтного дизайну

Декоративні відсипки — один із найкрасивіших ландшафтних прийомів. Вони використовуються для декорування квітників, альпінаріїв і розаріїв, прогулянкових доріжок, кам’янистих садів і створення різних ландшафтних композицій. Такий матеріал може заповнити будь-який вільний простір, поки там не посаджені рослини, або ті, які вже є на ділянці, ще не виросли.

Насипний камінь в дизайні клумб

Ось основні переваги, які підштовхують господарів заміських будинків замовити камінь для ландшафту:

  • через натуральний природний колір він не вигорає на сонці;
  • через велику міцність — не кришиться;
  • через значну вагу — не розноситься вітром;
  • натуральний камінь знижує випаровування вологи, тому на поверхні ґрунту не утворюється кірка;
  • бур’яни ростуть повільніше — ви зможете легко контролювати їхній ріст.

Створіть неповторну атмосферу природної краси у вашому інтер’єрі або зовнішньому просторі з натуральним каменем від компанії «Ландшафтний двір». Ми готові надати високоякісні матеріали, професійну консультацію та оформити оперативну відправку вантажів у будь-який куточок України. Перетворіть свій будинок на витвір мистецтва, втіливши у життя найкращі дизайнерські мрії!

Читайте також

Сучасні тренди, поради ,та новини
зі світу ландшафтного дизайну

Усі статті
Догляд за газоном

Правила і поради для правильного догляду за газоном

08.04.2025
Мінімалізм у ландшафтному дизайні

Тренди у сучасному ландшафтному дизайні – інноваційні рішення та ідеї

18.03.2025
Використання натурального каменю в облицювання фасадів

Натуральний камінь для облицювання: види, приклади використання

17.03.2025
Садовий бордюр - використання

Садовий бордюр для клумб, доріжок, грядок

16.03.2025

Читати усі статті за темою "Ландшафтний дізайн"

Каталог товарів

Ми пропонуємо
більше 1800 позицій товарів

Усі товари

Наші контакти

Ми онлайн:
Наші контакти: