Тренди у сучасному ландшафтному дизайні – інноваційні рішення та ідеї
Для захисту рослин від бур’янів і облагороджування зовнішнього вигляду ділянки досвідчені господарі все частіше використовують різні види мульчі. Так називається група матеріалів, які перешкоджають проростанню небажаного насіння. Сюди належить органічна (суха скошена трава, кора) і неорганічна мульча (галька, пісок, щебінка, кам’яна крихта, а також спеціальна синтетична тканина). Органічна мульча швидко псується, її потрібно часто замінювати, а це клопітно. На допомогу садівникам і городникам прийшов синтетичний матеріал, який можна використовувати самостійно або поєднувати з корою, піском чи каменем – агротекстиль: як використовувати, купити, зберігати. Про всі ці питання ми сьогодні й поговоримо.
Що таке агротекстиль і навіщо він потрібен
Агротекстиль – це група спеціальних матеріалів, розроблених для використання в сільському господарстві та садівництві як неорганічної мульчі. Вони мають високу міцність, стійкість до впливу зовнішніх факторів і здатність пропускати повітря і воду. Такий варіант застосовується для захисту рослин від шкідників і бур’янів, а також для регулювання мікроклімату.
Переваги використання агротекстилю в саду і на городі:
- Матеріал пропускає повітря, тому рослина чудово дихає.
- Вода може просочуватися через пори в матеріалі, що допомагає контролювати рівень вологості ґрунту. Це чудово підходить для садівників, які нечасто бувають у своєму саду.
- Економить час на розпушуванні.
- Захищає ґрунт від розтріскування, ультрафіолету (тому насіння бур’янів не проростає).
- Зовнішній вигляд ділянки стає набагато акуратнішим – всі рослини мають чіткий контур, окреслений декоративним каменем або корою.
Серед розмаїття агротекстильних матеріалів виокремлюють два основні типи: агроволокно та агротканина
Особливості використання агроволокна
Агроволокно являє собою нетканий матеріал, який може бути виготовлений як із синтетичних волокон, так і з натуральних матеріалів. Воно має високу міцність і стійкість до ультрафіолетового випромінювання.
Матеріал такого типу ефективно перешкоджає росту бур’янів, забезпечує захист рослин від перепадів температур і створює сприятливі умови для їхнього росту. Його застосування дає змогу знизити необхідність у хімічних добривах і пестицидах.
Особливості використання агротканини
Агротканина являє собою матеріал, створений шляхом переплетення ниток. Цей вид агротекстилю щільніший і міцніший, що дає змогу йому ефективно захищати рослини від шкідників і атмосферних впливів. Агротканина сприяє збереженню вологи в ґрунті, запобігаючи її випаровуванню, і створює бар’єр для бур’янів.
Агроволокно та агротканина – що краще
Порівняємо ці види матеріалів за основними ознаками.
Властивість | Агроволокно | Агротканина |
Міцність | Має невисоку міцність, підходить для використання під легку органічну мульчу – кору. | Має високу міцність. Агротканину щільністю 0.7 мм і більше не прогризають мурахи та вона не рветься під лапами невеликих домашніх тварин, що прогулюються в саду. |
Здатність пропускати воду | Агроволокно легко пропускає воду, тому з ним можна використовувати полив методом дощування. Хоча в перший місяць експлуатації воно може затримувати вологу – в цей час потрібно контролювати кількість поливу. | Щільність більша, тому поливати доводиться рясніше або використовувати крапельний полив. Але вода під агротканиною випаровується повільніше, тому кількість поливів можна скоротити. |
Сфера застосування | Обидва варіанти підходять для будь-яких цілей, однак, агроволокно частіше беруть для тих ділянок, на яких часто відбувається робота: город, клумби з однорічниками тощо. | Агротканина через посилену щільність використовується в тандемі з важкою мульчею – декоративним і натуральним камінням для ландшафтного дизайну. Працювати з агротканиною простіше, ніж з агроволокном, тому що на ній є спеціальна розмітка. |
Термін експлуатації | Вистачає на 2-3 сезони. | При правильному зберіганні може прослужити понад 10 років. Агротканину потрібно на зиму просушувати та відправляти в сухе місце. |
Вартість | «Скільки коштує агроволокно?» – часте запитання садівників і городників. Його вартість залежить від виробника і щільності матеріалу. На нашому сайті ви можете знати ціну агроволокна і зробити замовлення онлайн на необхідну кількість матеріалу. | За необхідності купити агротканину недорого, звертайтеся до нас. Вартість такого матеріалу вища, ніж агроволокна, але і служить вона довше. Наші менеджери допоможуть вам підібрати потрібну щільність і оперативно оформлять замовлення. |
Кілька порад щодо роботи з агротканиною
- Деякі садівники хвилюються, що під агротканиною можуть завестися мурахи та шкодити рослини. Щоб цього не сталося, перед тим як постелити матеріал, розкладіть по клумбі гілочки лаванди. Її запах відлякає комах.
- Для грядок підійде досить тонкий матеріал щільністю 0.5 мм. Міцніші варіанти створені для ділянок, які зверху покриваються декоративними елементами: корою або каменем.
- Якщо вам буде потрібно використовувати кілька відрізів, то краще стелити їх з напуском – приблизно 10-15 см, щоб між частинами геотекстилю не проривалися бур’яни.
Як працювати з агротканиною на городі
- Підготуйте землю до сезону – переорайте, внесіть добрива та розрівняйте ділянку.
- Відріжте необхідну частину матеріалу. Врахуйте, що в агротканини є особливість – якщо відрізати ножицями, то волокна по краях можуть розходитися та оголювати землю. Щоб цього не сталося, можна відрізати частини матеріалу паяльником або випалювачем. А ось в агроволокна край не тріпається, тому його можна спокійно відрізати ножицями.
- Розстеліть матеріал на ділянці. По краях зробіть невеликий відворот – на 2-3 см.
- Зафіксуйте за допомогою шпильок з інтервалом приблизно 70 см. Підходять штирі з товстого дроту, які можна зробити самим, або пластикові штирі – вони продаються в магазинах. Щоб було зручніше вставляти метиз в агротканину, можна також використовувати паяльник або випалювач.
Агротекстиль є невіддільним елементом успішного садівництва та ландшафтного дизайну. Зв’яжіться з менеджерами інтернет-магазину «Ландшафтний двір», щоб підібрати оптимальний варіант агроволокна та отримати консультацію щодо його застосування.
Будьте в курсі
Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі новинок та надихатися сучасними ідеями окультурення ділянок, будинків та паркових зон