Натуральний камінь для облицювання: види, приклади використання
Сучасний ландшафтний дизайн — це витончена гра між природним та створеним людиною. І нічого не додає такої глибини цій грі, як інновації. Усе навколо нас змінюється, і ландшафтний дизайн не залишається осторонь. Які ж сьогодні головні тренди в цій галузі, що найкраще об’єднують природу та сучасність? Подивімось на інноваційні рішення і найцікавіші ідеї, які визначають ландшафтний дизайн у наш час.
Що зараз в тренді в ландшафтному дизайні
Зараз в ландшафтному дизайні існують чотири головних направлення, які формують альтернативний сучасний погляд на цю галузь:
- Інноваційність і концептуальність. Наявність концепцій – перша складова вдалого проєкту. Якщо ви маєте ідею, завдяки якій формується тема й образ, буде легше сформувати сад як такий. Концептуальність додає проєкту обмеженість певними рамками, щоб не було спокуси створити у себе ботанічний сад.
- Екологічна збалансованість. Сучасний ландшафтний дизайн вдихає життя в природу та сприяє її збереженню. Від використання відновлюваних матеріалів до створення природних екосистем в міських просторах — цей тренд сприяє гармонії між людиною і навколишнім середовищем.
- Малодоглядність. Чим менше догляд та створення саду буде шкодити довкіллю, тим краще. Сучасні дизайнери все частіше зупиняються на думці залишати природні особливості ділянки, якщо вони вкладаються в загальну концепцію проєкту та підходять для зручного використання простору. Світ пропонує багато різноманітних варіантів, які допомагають зменшити час та кількість зусиль, які всі, хто люблять позаміське життя, витрачають на догляд за ділянкою. В моді практичні, раціональні рішення, що не потребують зайвого часу і трати ресурсів господарів.
- Технологічність. Зараз у тренді такий підхід: «Усе, що може бути автоматизовано, має бути автоматизовано». Це не тільки модно, але ще і вигідно: полив, газонокосарка чи інша автоматична техніка або технологія значно спрощує догляд та у перспективі допомагає заощадити.
- Геометричний мінімалізм. Подібний підхід до дизайну, де геометричні форми та лінії відіграють ключову роль, створює сучасний і стильний вигляд саду. Простота та ясність форм завжди в тренді.
- Нова естетика. Сприйняття природності. Ландшафт не вичухраний, легкий. Сучасне проєктування – це спрощений дизайн. Відсікаємо все зайве, використовуємо просту геометрію та чіткі лінії.
- Неперевершена простота. Головна прикраса сучасної ділянки зовсім не фонтан і не рідкісні рослини, а ідеально рівний газон. Дуже гарно виглядає, коли рівне полотно підстриженої трави плавно переходить у ставки чи статичну площу, що замощена бруківкою у спокійних відтінках. Якщо газон недоглянутий, то який би гарний не був ваш басейн або інші ландшафтні рішення, то всі зусилля будуть зведені нанівець.
- Гнучкість функцій саду. Раніше ділянки підготовлювали під конкретну задачу: зона відпочинку, дитяча зона, город тощо. Зараз у тренді легка зміна функціонала. Виділяється місце під функціональну зону, яку легко трансформувати. Наприклад, якщо ви зробили зону для дитячих розваг з гойдалками та гірками, то її треба планувати так, щоб через 5-7 років, коли діти підростуть, тут можна було організувати спортивний майданчик чи поставити альтанку.
- Вертикальне розташування ярусів. Якщо ваш сад обмежений простором, але ви хочете зберегти зелені площі, вертикальні сади стають виходом. Вони додають горизонтальних поверхів серед просторів, що йдуть вгору, створюючи місце для рослин та квітів.
- Зона відпочинку відкритого типу. Сьогодні дуже популярні варіанти, які інтегрують природу та сучасний комфорт. Це може бути альтанка серед саду, зручні меблі на терасі або навіть структура для барбекю, яка об’єднує друзів і родину.
- Гідропростір. Це один з найцікавіших інноваційних трендів сучасного ландшафтного дизайну. Він передбачає використання водних елементів як ключової частини ландшафту. Фонтани, струмки, водоспади та штучні озера стають не лише важливою частиною естетики, але і джерелом релаксації та гармонії. Такі об’єкти особливо дорого виглядають поруч із будинком, якщо в ньому передбачені панорамні вікна. Через наявність води з приміщення здаватиметься, що простір візуально довший, а з вулиці ви отримаєте шикарне відображення будівлі у водній гладі.
- Величезне каміння – валуни. Їх можна розташувати на ділянці або помістити у воду дрібнозаглибленого ставка. Такий прийом візуально робить ландшафтний дизайн дорожчим.
- Мінімалістичні доріжки. Нині великою популярністю користуються окремі плити з бетону, навколо яких засипано натуральне каміння дрібної фракції, а по краях – геометрично правильний бордюр. Щоб сходинка була максимально зручною і під час ходьби ви завжди потрапляли на неї, а не на ділянку між плитами, використовуйте такі розміри: довжина прямокутної сходинки – 60 см, ширина – 120 см, відстань між плитами – 13 см або 80 на 80 на 8 для квадратних плит.
- Сходинки, що левітують. У такому варіанті опора під плитами розташовується зі зміщенням до центру або до закритої від очей частини сходів. Це має дуже ефектний вигляд.
- Мох, який можна змішати з мульчею з соснової кори – чудове рішення для розташування під хвойними деревами, зокрема, соснами.
Кожен з нас має можливість зробити свій простір особливим. Відповідайте на ці тренди, створюючи своє власне мистецтво на землі.
В «Ландшафтному дворі» ми завжди готові надати усе необхідне для втілення ваших ідей. Заходьте до нас та створюйте чарівні ландшафти, де природа і сучасність існують у гармонії.
Будьте в курсі
Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі новинок та надихатися сучасними ідеями окультурення ділянок, будинків та паркових зон