Тренди у сучасному ландшафтному дизайні – інноваційні рішення та ідеї
У декоративних цілях для оформлення будівель і споруд широко використовується натуральний природний камінь – облицювальний. Часто він поставляється у вигляді плитки з необробленою поверхнею, лапши (форма схожа на вузькі, тонкі цеглинки) або іншого аналогічного виду. Використання натурального каменю в облицюванні екстер’єрів надає вашому двору аутентичний вигляд та виразну індивідуальність, до якої прагнуть господарі заміських будинків. Розгляньмо, як правильно вибрати та застосовувати такий матеріал для створення чарівного ландшафту.
Види натурального каменю для облицювання
Пропонуємо вам ознайомитися з різновидами натурального каменю, які можуть бути використані для облицювання поверхонь як екстер’єрів, так інтер’єрів:
- Андезит – це вулканічна порода, яка має темний колірний спектр: від сірого до чорного. Цей камінь міцний і дуже стійкий до зносу. Завдяки своїй міцності та стійкості андезит чудово підходить для створення сходинок, доріжок, облицювання фасадів будинків і створення бруківки.
- Вапняк – це порода з різними відтінками від світло-кремового до блідо-сірого. Він має гарний вигляд при облицюванні фасадів будинків та патіо, а також при створенні декоративних скульптур та садових елементів.
- Ліпарит – вулканічна порода, яка має темний колір і текстуру, схожу на граніт. Він використовується для стін, сходів, фонтанів і садових об’єктів завдяки своїй міцності та стійкості до погодних умов.
- Мармур – розкішна порода з різноманітними кольорами та мальовничою текстурою. Мармур часто підходить для фонтанів, стежок, патіо та фасадів будинків, надаючи інтер’єру чи екстер’єру розкішний вигляд.
- Пісковик має неповторний колір і текстуру, зазвичай пісочний або червоний. Завдяки своїй ефектній зовнішності він ідеально підходить для створення фасадів, облицювання стін, викладки стежок і організації садових конструкцій.
- Сланець має листоподібну текстуру і може бути різних кольорів: від сірого до зеленого. Він чудово підходить для декорування стін, облицювання підлоги в будинках і басейнах, для створення садових доріжок і стежок.
- Тремоліт – це мінеральна порода з кристалічною структурою та гарним блиском. Його використовують як природний матеріал для садових оздоблень, створення декоративних елементів.
- Цеоліт – мінеральна порода, яка складається з мікропористого кристалічного скелета. Він має багатий асортимент кольорів: білий, жовтий, рожевий, червоний, зелений, сірий. Цеоліт додає натуральну красу та оригінальний вигляд садовим стежкам, доріжкам, садовим фонтанам і декоративним водоймам. Завдяки неповторній текстурі та кольоровому спектру, з цеоліту можна створювати унікальні ландшафтні композиції.
- Граніт – це один з найпоширеніших і міцних природних каменів, що має зернисту структуру. Він може мати різні кольори, включаючи сірий, рожевий, червоний, чорний, білий. Граніт є надзвичайно міцним і стійким до атмосферних впливів, що робить його ідеальним варіантом для облицювання. Він використовується для створення ступенів, бруківки, фасадів будівель, підлоги в приміщеннях та підвіконь.
Кожен з цих видів натурального каменю має свої унікальні характеристики, що роблять їх відмінним вибором для облицювання в залежності від конкретних потреб вашого ландшафтного проєкту.
Загальна технологія укладання природного каменю для облицювання
Для початку потрібно вибрати клейову суміш, яка підходить для натурального каменю. Сьогодні на ринку можна знайти дійсно гідні варіанти з широким спектром переваг: морозостійкі, екологічно безпечні, водостійкі, придатні для басейнів, для теплих підлог тощо.
Крім клею для роботи вам знадобитися:
- дриль з насадкою міксер;
- макловиця;
- відро;
- мірний стакан;
- кельма;
- рукавички;
- шпатель з зубчастим краєм (розмір зуба шпателя залежить від товщини та розміру каміння);
- ґрунтовка;
- емульсія для видалення висолів.
План робіт:
- Підготуйте основу. Вона має бути сухою, міцною, без видимих руйнувань. Очистите поверхню від пилу, напливів, плям олії та інших речовин. Температура основи має бути від +5 до +30 °C.
- За допомогою макловиці нанесіть на поверхню ґрунтовку.
- Через 2-6 години підготуйте клей для натурального каміння. Розрахуйте час так, щоб готова суміш не зберігалася більш ніж 2 години.
- Очистите каміння сильним напором води чи жорсткою щіткою.
- Нанесіть клей шпателем на основу та на зворотний бік каменю. Мінімальний шар клею – 2 мм.
- Вкладіть природний камінь на вкриту клеєм поверхню та рівномірно притисніть. Коригувати його положення можна протягом 10 хвилин.
- Залишки цементного розчину видалите за допомогою емульсії для висолів.
- Коли поверхня висохне, нанесіть лак для каменю, щоб підкреслити природну красу матеріалу, а також засіб для захисту каміння від проникнення вологи.
Де купити облицювальний камінь в Україні
Якщо ви шукаєте, де замовити натуральний камінь для облицювання, то інтернет-магазин «Ландшафтний двір» – ваш найкращий помічник. Ми маємо широкий асортимент природного каменю для облицювання у наявності. Незалежно від того, чи ви підбираєте матеріал для великого проєкту, чи просто хочете оновити ремонт, ми готові запропонувати високоякісний камінь з Болгарії, Індії, Польщі, Греції, Туреччині та України за доступними цінами. Ми також пропонуємо доставку по всій країні й особливі умови співпраці для гуртовиків, постійних клієнтів та ландшафтних дизайнерів. Обирайте якість та красу природного каменю разом з «Ландшафтним двором» і створюйте неперевершені шедеври у власному будинку!
Будьте в курсі
Підпишіться на розсилку, щоб бути в курсі новинок та надихатися сучасними ідеями окультурення ділянок, будинків та паркових зон